Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Lubelskiej z tytułem magistra inżyniera elektroenergetyki. Ukończył Podyplomowe studia Informatyka Techniczna na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej oraz Podyplomowe studia w zakresie Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Od początku swojej kariery zawodowej w roku 2003 związany z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi Wschód. Początkowo jako Dyspozytor Obszarowej Dyspozycji Mocy nadzorował pracę sieci przesyłowej m.in.: 750kV, 400kV i 220kV oraz sprawował operatywne kierownictwo w zakresie sieci koordynowanej 110kV na obszarze PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko – Kamienna, Rzeszów, Lublin, Zamość.
Od 2009 roku pracował na stanowiskach Zastępcy Dyrektora oraz Dyrektora w obszarze zajmującym się eksploatacją sieci przesyłowej 750kV, 400kV, 220kV oraz 110kV na obszarze południowo – wschodniej części Polski. W latach 2015 – 2016 pełnił funkcję p.o. Dyrektora Oddziału i Dyrektora Oddziału PSE w Radomiu, łącząc sprawy techniki z wypełnianiem obowiązków Pracodawcy.
Od 2017 r. zajmował stanowisko Kierownika Wydziału Nadzoru Standaryzacji w Radomiu
w Departamencie Standardów Technicznych, gdzie był odpowiedzialny za bieżącą realizację zadań w zakresie zapewnienia odpowiednich i nowoczesnych rozwiązań technicznych dla infrastruktury sieci przesyłowej poprzez standaryzację i typizację oraz zapewnienie wsparcia eksperckiego procesów realizacji inwestycji, utrzymania i eksploatacji sieci przesyłowej czy przyłączania nowych podmiotów do sieci przesyłowej.
W ostatnich latach uczestniczył w projektach inwestycyjnych związanych m.in. z modernizacją SE Kozienice 400/220/110kV w zakresie rozbudowy R400kV w celu przyłączenia bloku 11, modernizacją SE Lublin Systemowa 400/110kV w zakresie pola linii 400kV Chełm, rozbudową SE Chełm 400/220kV, modernizacją SE Rożki 220/110kV zapewniając wsparcie techniczne.
